#EurovisionAgain Oylaması Sonuçları 2009 ( TurquoiseTimes Analiz ve Değerlendirmesi)

Hepinize kucak dolusu sevgiler değerli Eurovision Fanları🥰.Hepinizin bildiği üzere bu yıl Eurovision Şarkı Yarışması , Covid-19 pandemisi nedeniyle iptal edildi ve bunun üzerine Eurovision ile alakalı sayısız etkinlik düzenlendi bunlardan biri de #EurovisionAgain oldu isterseniz size birazcık bundan bahsedelim.

Her ne kadar yarışma iptal olsa da Avrupa Yayın Birliği yani kısacası EBU , Yarışmanın heyecanını diri tutmak insanların zor zamanlar geçirdiği kıta Avrupasında yüzlerde küçük bir tebessüm yaşatmak için çeşitli programlar üzerinde çalıştı bunlardan biri de #EurovisionAgain oldu.#EurovisionAgain programının içeriği ise her haftasonu biz Eurovision fanlarının talebi doğrultusunda yayınlanması en çok istenen yılı band yayınından da olsa cumartesi akşamı saat tam 22.00’da resmi Eurovision YouTube kanalında yayınlamak ve sonrasında Twitter üzerinden online bir oylama yaparak yarışma ruhunu diri tutmak oldu.

Bu istekler doğrultusunda yayımlanan ilk yıl ise Moskova’da 2009 yılında düzenlenen 54.Eurovision Şarkı Yarışması idi ve yapılan online oylamada 9095 puan ile Norveç temsilcisi Alexander Rybak birinci olurken onu 8559 puan ile Yohanna’nın temsil ettiği İzlanda üçüncülüğü ise 7298 puan toplayarak ülkemizi başarıyla temsil eden Türkiye temsilcisi Hadise oldu.

Yapılan online oylama sonuçlarına bakınca biz Turquoisetimes ekibinin aklına ise hemen şu fikir geldi; “Acaba bu oylama sonuçlarını Eurovision’daki gibi bir oylamaya döksek yani revize etsek hem yeni sistemde hemde eski sistemde hangi ülke kaç puan alacak?”. Biz de bu fikir ışığı altında yeni bir köşesi yazmaya karar verdik.İsterseniz başlayalım. 🙃🙃

Analysis and Evaluations

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: